PolskiEnglish
Główna > Rytro
 
Gmina Rytro

Szkoła Podstawowa w Rytrze swój pierwszy projekt w ramach programu Fundusz Kropli Beskidu zrealizowała w 2006 r. Do 2009 roku uczestnicy programu zagospodarowali teren brzegu rzeki Roztoczanka, przygotowali przy niej teren rekreacyjno-wypoczynkowy oraz stworzyli „zieloną klasę”.

 

W ramach pierwszego projektu uczniowie zagospodarowali teren wokół rzeki Roztoczanka i stworzyli tam „zieloną klasę”, z której obecnie korzystają uczniowie miejscowych szkół. Teren został otoczony żerdziami, zamontowano stoły, ławy oraz tablicę informacyjną. Wykonano także podest i zejście do rzeki oraz zamontowano w niej wodowskaz do pomiaru wody.

 

Rok później uczniowie z opiekunami zbudowali alejkę spacerowo-rowerową i plażę z boiskiem do piłki siatkowej.

 

W 2008 roku uczniowie oczyścili teren przy rzece z chaszczy i krzewów wikliny. W jej sąsiedztwie wybudowali także oczko wodne, które stało się siedliskiem chronionych płazów i gadów.

 

Na realizację tych projektów Szkoła Podstawowa w Rytrze otrzymała z Funduszu Kropli Beskidu 4 dotacje w wysokości ponad 26 tys. złotych. Z innych źródeł finansowania szkole udało się pozyskać prawie 20 tys. złotych.

 

Uczniowie z Rytra planują kolejne działania. Chcą między innymi uprzątnąć półkilometrowy odcinek potoku Roztoczanka, by utworzyć tam ścieżkę ekologiczną.
 

 
KontaktMapa Strony