PolskiEnglish
Główna > Krynica Zdrój
 
Gmina Krynica Zdrój

Szkoła Podstawowa nr 1 w Krynicy Zdroju uczestniczy w programie Fundusz Kropli Beskidu od początku jego istnienia. W ciągu pięciu lat uczniowie szkoły wraz z nauczycielami zrealizowali 4 projekty w Parku Słotwińskim, najstarszym parku w Krynicy-Zdroju.

 

W 2005 roku uczestnicy programu zagospodarowali teren wokół młaki - powierzchniowego wycieku wód podziemnych. Uczniowie pogłębili młakę i dopływ do zbiornika. Ten ostatni odgrodzili żerdziami, dzięki czemu powstało odpowiednie środowisko dla bytowania płazów.

 

W kolejnych latach uczestnicy programu przygotowali drewnianą kładkę dla pieszych oraz oczyścili i wyeksponowali istniejące w parku obiekty hydrotechniczne (zasłonę przeciwrumoszową i próg).

 

Uczniowie z opiekunami oczyścili także dno potoku Kryniczanka i wyprofilowali jego brzegi. Dzięki temu powstało szerokie koryto potoku z łagodnym nurtem i lekko opadającą plażą.

 

Nad potokiem ustawiono ławy i stoły. Przygotowano także miejsce na ognisko, dzięki czemu teren ten stał się jednym z ulubionych miejsc odwiedzin mieszkańców Krynicy-Zdroju i kuracjuszy.

 

Uczestnicy programu odgrodzili także Park Słotwiński od drogi, zasadzając szpaler ponad 100 drzew.

 

Ostatnim projektem zrealizowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i ich opiekunów była ścieżka dydaktyczna wraz ze stanowiskami edukacyjnymi stworzona wzdłuż oczyszczalni hydrobotanicznej na Osiedlu Słotwiny w Krynicy Zdroju.

Na realizację projektów Fundusz Kropli Beskidu przyznał Szkole Podstawowej nr 1 w Krynicy-Zdroju 4 dotacje na ponad 25 tys. złotych. Z innych źródeł szkoła pozyskała dodatkowo ponad 48 tys. złotych.
 

 
KontaktMapa Strony