PolskiEnglish
Główna > Edycje > Edycja 2010 > Fundusz Kropli Beskidu 2010
 
Fundusz Kropli Beskidu 2010
wtorek, 09 marca 2010 12:56

9 marca 2010 roku ruszyła 6. edycja programu Fundusz Kropli Beskidu. Celem projektu jest finansowe i merytoryczne wsparcie inicjatyw społecznych, których przyczynią się do ochrony zasobów wodnych jednego z najpiękniejszych regionów Polski – Beskidu Sądeckiego.

 

 

 

Tak jak w poprzednich latach program jest skierowany do organizacji pozarządowych oraz instytucji, które mają pomysł na zrealizowanie projektu proekologicznego i prospołecznego związanego z ochroną zasobów wodnych w gminach: Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój oraz Rytro. Projekty można także realizować z partnerami z innych gmin z rejonu zlewni rzeki Poprad.

 

 

W ramach programu zostaną przyznane dotacje finansowe na realizację poszczególnych projektów. Organizacje oraz osoby, które przystąpią do programu Fundusz Kropli Beskidu, mogą także liczyć na merytoryczne wsparcie specjalistów z Fundacji Fundusz Partnerstwa na każdym etapie wdrażanie projektu.

 

W tegorocznej edycji programu budżet na dotacje wynosi 120 000 złotych.

 

Decyzję o przyznaniu dotacji podejmie Rada Programowa Funduszu Kropli Beskidu. W jej skład wchodzą przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, gmin: Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój oraz Rytro, a także przedstawiciele Popradzkiego Parku Krajobrazowego, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Starym Sączu oraz przedstawiciele firm systemu Coca-Cola, Fundacji Fundusz Partnerstwa oraz Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.

 

Termin składania wniosków upływa 16 kwietnia 2010 roku. Środki w ramach dotacji I stopnia (do 5 000 złotych) powinny być wykorzystane do 31 grudnia 2010 roku, a pieniądze z dotacji II stopnia (do 25 000 złotych) do 30 kwietnia 2011 roku.

 

 

Regulamin 6. edycji programu Fundusz Kropli Beskidu


 

 

 
KontaktMapa Strony