PolskiEnglish
Główna > Edycje > Edycja 2011 > Aktualności > "Ostoja" Film dokumentalny o wodzie
 
"Ostoja" Film dokumentalny o wodzie
There are no translations available.

„Ostoja” to film dokumentalny z udziałem znanego podróżnika Marka Kamińskiego, który przemierzył w samotności tysiące kilometrów po pustyniach zamarzniętej wody i ma świadomość, że czysta woda oznacza być albo nie być dla życia na naszej planecie.
Jest to dokument ukazujący walory wodno - przyrodnicze Beskidu Sądeckiego, a w szczególności okolic Tylicza. W filmie pokazano miejsca, o których często nie wiedzą nawet mieszkańcy regionu. Są to miejsca unikatowe przyrodniczo w skali Europy, a może nawet całego Świata.

 

Przedstawiono tu między innymi kilka zrealizowanych lub będących w trakcie realizacji, projektów społecznych, mających na celu ochronę miejsc cennych przyrodniczo i kulturowo. Działania te prowadzone są przez lokalne grupy społeczne, na terenie kilku gmin w Beskidzie Sądeckim. Realizacja ich możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Funduszu Kropli Beskidu, a wsparcia merytorycznego udziela zarządzający programem grantowym Fundusz Partnerstwa z Krakowa.

 

Film jest niejako hołdem składanym najcenniejszemu z bogactw naturalnych tego regionu – mineralnej wodzie źródlanej, której ochrona jest naszym wspólnym obowiązkiem.

 

Zapraszamy na seans.

 

 

 
KontaktMapa Strony