PolskiEnglish
Główna > Edycje > Edycja 2011 > Aktualności > 7 edycja Funduszu Kropli Beskidu
 
7 edycja Funduszu Kropli Beskidu
Thursday, 10 March 2011 08:23
There are no translations available.

9 marca 2011 roku rozpoczęliśmy 7 już edycję programu Funduszu Kropli Beskidu.
Zachęcamy wszystkich, którym zależy na poprawie i utrzymaniu doskonałego stanu środowiska wodnego w regionie, do włączenia się w działania, promowane przez Fundusz Partnerstwa oraz firmę CocaCola za pośrednictwem Funduszu Kropli Beskidu.
W roku 2011 głównym celem, jest wsparcie lokalnych działań partnerskich, które przyczyniają się lokalnie do poprawy stanu zasobów wodnych, na terenie gmin Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój oraz Rytro

Istnieje możliwość podejmowania działań partnerskich przy udziale organizacji z innych gmin, leżących jednak w granicach tzw. zlewni wód Popradu, przy zachowaniu zasady, że głównym wnioskodawcą jest organizacja z terenu jednej z w/w gmin.


Do współpracy jak zawsze zapraszamy lokalnie działające organizacje oraz instytucje, wpisujące w swoje działania, chęć uczestnictwa w praktycznych przedsięwzięciach, dążących do poprawy stanu środowiska naturalnego, szczególnie w regionie Beskidu Sądeckiego.
Do uczestnictwa w spotkaniach oraz warsztatach tematycznych zachęcamy nie tylko biorących udział w tej edycji konkursu dotacyjnego, ale również innych zainteresowanych działaniami ekologicznymi na swoim terenie, w szczególności dotyczącymi ochrony wody oraz poprawą jej jakości. Wszyscy uczestnicy i zainteresowani mogą również liczyć na wsparcie merytoryczne oraz techniczne Funduszu Partnerstwa.


W ramach konkursu dotacyjnego FKB proponujemy dwa rodzaje dotacji:

  1. Dotacje I stopnia (kwoty do 5000 zł) przeznaczone dla organizacji pozarządowych, szkół i innych podmiotów, na realizację praktycznych działań edukacyjnych, które przyczynią się do poprawy stanu środowiska wodnego.
  2. Dotacje II stopnia (kwoty do 25 000 zł) przeznaczone dla organizacji pozarządowych, szkół i innych podmiotów, na realizację przedsięwzięć przynoszących mierzalne efekty w postaci poprawy stanu środowiska wodnego Beskidu Sądeckiego. Chodzi tutaj w szczególności o praktyczne działania, poprawiające jakość i dostępność do zasobów wodnych.

Termin składania wniosków upływa 14 kwietnia 2011 r. Środki w ramach dotacji I stopnia powinny zostać wykorzystane do 31 grudnia 2011 roku, w przypadku dotacji II stopnia do 30 kwietnia 2012 roku.
Decyzję o przyznaniu dotacji podejmuje Rada Programowa Funduszu Kropli Beskidu, w skład której wchodzą przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, gmin Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój oraz Rytro, Popradzkiego Parku Krajobrazowego, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Oddział w Starym Sączu, firm systemu Coca-Cola, Fundacji Partnerstwo dla Środowiska oraz Funduszu Partnerstwa.

 

Najważniejszym celem społecznym programu, jest zaangażowanie jak największej ilości uczestników, którzy podejmować będą działania, na rzecz poszanowania dziedzictwa wodnego. Dzięki temu pobudzona zostaje wrażliwość społeczna na otaczającą nas przyrodę oraz rośnie świadomość społeczeństwa, mająca ogromny wpływ na jakość naszego życia. Dzięki takim inicjatywom, społeczności lokalne kładą większy nacisk na zrównoważony rozwój i racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi. 

 

 
KontaktMapa Strony