PolskiEnglish
Główna > Edycje > Edycja 2011 > Aktualności
 
Uwaga! Wielkie Podsumowanie!
Sunday, 23 April 2017 21:25
There are no translations available.

Fundusz Partnerstwa pragnie podsumować wieloletni program Fundusz Kropli Beskidu.


Fundusz Kropli Beskidu to jedna z ciekawszych inicjatyw ekologicznych i społecznych w Polsce dedykowana tematyce poszanowania i oszczędzania wody. Program zarządzany przez Fundację Fundusz Partnerstwa i współfinansowany przez Coca-Cola Poland Services oraz Coca-Cola HBC Polska powstał w 2005 roku, by wspierać finansowo i merytorycznie inicjatywy społeczności lokalnych na rzecz ochrony i poszanowania zasobów wodnych jednego z najpiękniejszych regionów Polski – Beskidu Sądeckiego.  Program realizowany był w czterech gminach: Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój i Rytro.

 

 


Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z ostatnich lat programu oraz zapoznania się  z wynikami jakie przez ten czas wspólnie osiągnęliśmy!

Zapraszamy do galerii
 
Rozstrzygnięcie 8 edycji konkursu dotacyjnego FKB 2012
Monday, 21 May 2012 00:00
There are no translations available.

rada funduszu kraopli beskidu 201217 maja 2012 w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Programowej VIII edycji programu Funduszu Kropli Beskidu, który realizuje Fundusz Partnerstwa.


W skład Rady wchodzą przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, gmin: Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój oraz Rytra, a także przedstawiciele: Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Starym Sączu oraz przedstawiciele firm systemu Coca-Cola, Fundacji Fundusz Partnerstwa oraz Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.

Read more...
 
"Wspólna rzeka - wspólna sprawa" podsumowanie projektu
There are no translations available.

Święto PopraduZespół Szkolno – Przedszkolny w Żegiestowie zorganizował uroczyste podsumowanie projektu ochrony środowiska pt. „Wspólna rzeka – wspólna sprawa”, który realizowany był wspólnie ze szkołą z Małego Lipnika na Słowacji. Głównym celem programu finansowanego ze środków Funduszu Kropli Beskidu jest edukacja ekologiczna mieszkańców regionu.

Zakonczenie projektu ekologicznego
 
"Ostoja" Film dokumentalny o wodzie
There are no translations available.

„Ostoja” to film dokumentalny z udziałem znanego podróżnika Marka Kamińskiego, który przemierzył w samotności tysiące kilometrów po pustyniach zamarzniętej wody i ma świadomość, że czysta woda oznacza być albo nie być dla życia na naszej planecie.
Jest to dokument ukazujący walory wodno - przyrodnicze Beskidu Sądeckiego, a w szczególności okolic Tylicza. W filmie pokazano miejsca, o których często nie wiedzą nawet mieszkańcy regionu. Są to miejsca unikatowe przyrodniczo w skali Europy, a może nawet całego Świata.

Film o wodzie. Czytaj dalej...
 
Otwarcie Mofety Tylicz
Monday, 03 October 2011 00:00
There are no translations available.

Dnia 02.10.2011r. odbyło się uroczyste otwarcie Mofety Tylicz - nowej niezwykłej atrakcji przyrodniczej i turystycznej, której wykonanie możliwe było m.in. dzięki dofinansowaniu z programu ochrony wody Funduszu Kropli Beski. Otrzymanie grantu było możliwe dzięki udziałowi w konkursie dotacyjnym i terminowemu złożeniu wniosku dotacyjnego, który został zaakceptowany do realizacji podczas rozstrzygnięcia 7 edycji konkursu.
Otwarcie Mofety Tylicz - Czytaj dalej...
 
Rozstrzygnięcie 7 edycji Konkursu Dotacyjnego Funduszu Kropli Beskidu
Monday, 23 May 2011 09:26
There are no translations available.

woda obrazekDnia 20 maja 2011 roku w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, odbyło się posiedzenie Rady Programowej Funduszu Kropli Beskidu.
W czasie spotkania rozstrzygnięta została VII edycja Konkursu Funduszu Kropli Beskidu 2011r.  
 
W składzie rady znaleźli się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, gmin: Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój oraz Rytro, a także przedstawiciele Popradzkiego Parku Krajobrazowego, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Starym Sączu oraz przedstawiciele firm systemu Coca-Cola, Fundacji Fundusz Partnerstwa oraz Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.

Read more...
 
7 edycja Funduszu Kropli Beskidu
Thursday, 10 March 2011 08:23
There are no translations available.

9 marca 2011 roku rozpoczęliśmy 7 już edycję programu Funduszu Kropli Beskidu.
Zachęcamy wszystkich, którym zależy na poprawie i utrzymaniu doskonałego stanu środowiska wodnego w regionie, do włączenia się w działania, promowane przez Fundusz Partnerstwa oraz firmę CocaCola za pośrednictwem Funduszu Kropli Beskidu.
W roku 2011 głównym celem, jest wsparcie lokalnych działań partnerskich, które przyczyniają się lokalnie do poprawy stanu zasobów wodnych, na terenie gmin Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój oraz Rytro

Read more...
 


KontaktMapa Strony