PolskiEnglish
Główna > Edycje > Edycja 2011
 
Uwaga! Wielkie Podsumowanie!
Sunday, 23 April 2017 21:25
There are no translations available.

Fundusz Partnerstwa pragnie podsumować wieloletni program Fundusz Kropli Beskidu.


Fundusz Kropli Beskidu to jedna z ciekawszych inicjatyw ekologicznych i społecznych w Polsce dedykowana tematyce poszanowania i oszczędzania wody. Program zarządzany przez Fundację Fundusz Partnerstwa i współfinansowany przez Coca-Cola Poland Services oraz Coca-Cola HBC Polska powstał w 2005 roku, by wspierać finansowo i merytorycznie inicjatywy społeczności lokalnych na rzecz ochrony i poszanowania zasobów wodnych jednego z najpiękniejszych regionów Polski – Beskidu Sądeckiego.  Program realizowany był w czterech gminach: Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój i Rytro.

 

 


Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z ostatnich lat programu oraz zapoznania się  z wynikami jakie przez ten czas wspólnie osiągnęliśmy!

Zapraszamy do galerii
 
Granty przyznane!
Sunday, 20 December 2015 20:57
There are no translations available.

Fundusz Partnerstwa ogłasza wynik XI edycji konkursu grantowego „Fundusz Kropli Beskidu”. Dofinansowanie otrzyma 8 projektów realizowanych przez przedszkola i szkoły z czterech gmin Beskidu Sądeckiego: Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój, Rytro. Rozstrzygnięcia konkursu dokonała Rada Programowa, w której skład wchodzą przedstawiciele gmin, instytucji publicznych odpowiedzialnych za stan środowiska i wody oraz Funduszu Partnerstwa. Priorytetem FKB na rok 2015/2016 jest wsparcie merytoryczne i finansowe działań edukacyjnych i modernizacyjnych w placówkach oświatowych w zakresie oszczędności wody oraz wsparcie prowadzenia działań edukacyjnych, budujących świadomość i wrażliwość ekologiczną różnych grup wiekowych, w szczególności dzieci i młodzieży. Decyzja Rady Programowej o przyznaniu dofinansowania jest ostateczna i nie przysługują od niej odwołania.

 

Lista dofinansowanych projektów:

 

Gmina

Nazwa placówki oświatowej

Tytuł projektu

Kwota przyznana

Krynica

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynce

Woda naszym bogactwem

7 985 zł

Piwniczna Zdrój

Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Piwnicznej Zdroju

Wodne zmiany II

19 960 zł

Muszyna

Szkoła Podstawowa w Żegiestowie

Nie lej wody

13 620 zł

Krynica

Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej - Szkoła Podstawowa w Bereście

Co „lanie wody” ma do wody

7 490 zł

Muszyna

Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole Muszyna

Rozważają przedszkolaki, czym jest woda czym jej braki?

20 000 zł

Muszyna

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Rozwoju Doliny Popradu

Wielka wędrówka małej kropli wody

14 760 zł

Muszyna

Zespół Szkolno-Przedszkolny  Szkoła, Muszyna

Modernizując szkołę – oszczędzamy wodę

19 232 zł

Rytro

Gimnazjum im. Ks,. Józefa Woźniackiego w Rytrze

Krzyk nowej mody – oszczędzanie wody

11 900 zł

 
Nabór wniosków do XI edycji programu Fundusz Kropli Beskidu
Thursday, 08 October 2015 21:40
There are no translations available.

Fundusz Partnerstwa wraz z firmami systemu CocaCola zaprasza placówki oświatowe z terenu czterech gmin Beskidu Sądeckiego: Krynicy Zdroju, Muszyny, Piwnicznej Zdroju i Rytra, do udziału w konkursie dotacyjnym Fundusz Kropli Beskidu 2015/2016.

Do konkursu można zgłaszać projekty związane z ochroną zasobów wodnych oraz poszanowania dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego regionu Beskidu Sądeckiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, priorytetem FKB na rok szkolny 2015/2016 jest wsparcie działań modernizacyjnych i edukacyjnych w zakresie oszczędności wody, mających na celu budowanie świadomości i wrażliwości ekologicznej różnych grup wiekowych, w szczególności dzieci i młodzieży.

W ramach konkursu proponujemy dofinansowanie projektów w formie dotacji w wysokości maksymalnie 20 000 zł, w tym uwzględnienie działań edukacyjnych w kwocie do 2000 zł. 

Konsultacje pod nr tel.

501 528 333

Read more...
 
Wizyta terenowa w Beskidzie Sądeckim
Tuesday, 14 April 2015 19:44
There are no translations available.

W dniach 26 i 27 marca zespół Funduszu Partnerstwa odbył wizytę terenową w Beskid Sądecki w ramach Programu Fundusz Kropli Beskidu. Odwiedziliśmy 7 placówek, które biorą udział w obecnej edycji konkursu:


Szkoła Podstawowa w Mochnaczce Wyżnej
Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Tyliczu
Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Muszynie
Zespół Szkolno-Gimnazjalny - Przedszkole w Muszynie
Szkoła Podstawowa w Piwnicznej Zdrój
Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Piwnicznej Zdrój
Szkoła Podstawowa w Rytrze.

Read more...
 
Edycja 2014 rozstrzygnięta
Tuesday, 04 November 2014 06:25
There are no translations available.

W dniu 30 października 2014 roku w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie odbyło się posiedzenie X Rady Programowej Funduszu Kropli Beskidu.

 

Priorytetem FKB na rok 2014 jest wsparcie w zakresie oszczędności wody w szkołach oraz prowadzenia działań edukacyjnych budujących świadomość i wrażliwość ekologiczną różnych grup wiekowych, w szczególności dzieci i młodzieży. Program ma na celu aktywizację mieszkańców czterech gmin Beskidu Sądeckiego: Krynicy Zdrój, Muszyny, Piwnicznej Zdrój i Rytra. Ocenie poddanych zostało 9 wniosków dotacje, które zakwalifikowano do konkursu.

 

Członkowie Rady zadecydowali o przyznaniu wsparcia 7 placówkom. Łączna kwota dofinansowania projektów X edycji Funduszu Kropli Beskidu wyniosła 120 000 zł i w całości została pokryta ze środków przeznaczonych na ten cel przez firmy z systemu Coca-Cola.

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Zobacz szczegóły
 
Dziesiąta edycja programu Fundusz Kropli Beskidu
Monday, 16 June 2014 07:22
There are no translations available.

rada programowaW imieniu Fundacji Fundusz Partnerstwa oraz firm systemu Coca-Cola zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu dotacyjnego Fundusz Kropli Beskidu.
26 maja 2014 r., w siedzibie RZGW odbyło się posiedzenie Rady Programowej Funduszu Kropli Beskidu, na którym podjęta została decyzja o nowej formule konkursu. W 2014 roku celem programu jest wsparcie działań mających na celu modernizację infrastruktury wodnej w placówkach oraz edukację w zakresie poszanowania i oszczędności wody.


W ramach konkursu proponujemy dofinansowanie projektów w formie dotacji w wysokości maksymalnie 20 000 zł, w tym uwzględnienie działań edukacyjnych w wysokości maksymalnie do 2000 zł. W ramach dofinansowania projektów planowane przez Państwa działania mogą obejmować np. wymianę baterii umywalkowych i prysznicowych na oszczędzające wodę; modernizację systemu spłukiwania wody, modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnych, modernizację pisuarów czy budowę zbiorników na deszczówkę.

 

Środki z dotacji mogą być wykorzystywane od listopada 2014 r do kwietnia 2015 r.


Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem konkursu, przeprowadzić działania przygotowawcze w placówce oraz przesłać wniosek o dotację wg obowiązującego formularza
w terminie do 10 października 2014 r.


Formularz wniosku, regulamin oraz informacje prasową o ogłoszeniu konkursu znajdą Państwo w załączniku.


Czekamy na zgłoszenia!

 
Rozstrzygnięcie Konkursu FKB 2013
Tuesday, 11 June 2013 05:48
There are no translations available.

5 czerwca 2013 w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Programowej IX edycji konkursu Funduszu Kropli Beskidu.
W skład rady wchodzą przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, gmin: Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój oraz Rytra, a także przedstawiciele: Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Starym Sączu oraz przedstawiciele firm systemu Coca-Cola, Fundacji Fundusz Partnerstwa.

Read more...
 
«StartPrev12345NextEnd»

Page 1 of 5
KontaktMapa Strony