PolskiEnglish
Główna > Projekty
 

Od początku istnienia Fundusz Kropli Beskidu wsparł finansowo i merytorycznie 62 projekty, przeznaczając na ten cel ponad 820 tysięcy złotych. Ideą stworzenia Funduszu było stworzenie mechanizmów, które zachęcałyby mieszkańców i lokalne stowarzyszenia do podejmowania działań na rzecz ochrony zasobów wodnych Beskidu Sądeckiego– jednego z najpiękniejszych regionów Polski. Niżej przedstawiamy najciekawsze inicjatywy zrealizowane od początku istnienia Funduszu Kropli Beskidu na terenach gmin objętych programem.


 Gmina Krynica Zdrój
There are no translations available.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Krynicy Zdroju uczestniczy w programie Fundusz Kropli Beskidu od początku jego istnienia. W ciągu pięciu lat uczniowie szkoły wraz z nauczycielami zrealizowali 4 projekty w Parku Słotwińskim, najstarszym parku w Krynicy-Zdroju.

Read more...
 
Gmina Muszyna
There are no translations available.

Czarna Młaka w Muszynie jest unikatowym w tej części gór stawem osuwiskowym. Ten pomnik przyrody leży między Muszyną a Powroźnikiem i jest otoczony starodrzewem jodłowym. Niegdyś zaniedbany, dziś teren ten dzięki Stowarzyszeniu „Klucz Muszyński” i Funduszowi Kropli Beskidu odzyskał pierwotny blask.

Read more...
 
Gmina Piwniczna Zdrój
There are no translations available.

Jak głosi legenda, w Głębokiem w 1287 roku w czasie ucieczki przed Tatarami księżna krakowsko-sandomierska i królewna węgierska Kunegudna (późniejsza św. Kinga) uderzyła laską w ziemię, z której trysnęły źródła bogate w związki i sole mineralne. Ponad siedemset lat później źródła te przed zapomnieniem uratowało Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Rozwoju Wsi Młodów.

Read more...
 
Gmina Rytro
There are no translations available.

Szkoła Podstawowa w Rytrze swój pierwszy projekt w ramach programu Fundusz Kropli Beskidu zrealizowała w 2006 r. Do 2009 roku uczestnicy programu zagospodarowali teren brzegu rzeki Roztoczanka, przygotowali przy niej teren rekreacyjno-wypoczynkowy oraz stworzyli „zieloną klasę”.

Read more...
 
Wierchomla Wielka
There are no translations available.

Projekty zrealizowane przez Szkołę Podstawową w Wierchomli Wielkiej są doskonałym przykładem angażowania lokalnej społeczności, urzędów, instytucji oraz firm prywatnych. W ciągu trzech lat szkole udało się pozyskać dwudziestu trzech partnerów i zrealizować projekty warte ponad 52 tysiące złotych.

Read more...
 


KontaktMapa Strony