PolskiEnglish
Główna > About > Inicjatywa
 
Inicjatywa Funduszu Kropli Beskidu
There are no translations available.

Fundusz Kropli Beskidu to jedna z największych inicjatyw ekologicznych i społecznych w Polsce. Program zarządzany przez Fundację Fundusz Partnerstwa i współfinansowany przez Coca-Cola Poland Services oraz Coca-Cola HBC Polska powstał w 2005 roku, by wspierać finansowo i merytorycznie inicjatywy społeczności lokalnych na rzecz ochrony i poszanowania zasobów wodnych jednego z najpiękniejszych regionów Polski – Beskidu Sądeckiego.

 

Od chwili powstania Fundusz Kropli Beskidu wsparł 73 projekty, przeznaczając na ich realizację prawie 940 tysięcy złotych. W tym czasie Fundacja Fundusz Partnerstwa udzieliła także ponad 250 konsultacji oraz przeprowadziła warsztaty, szkolenia i konferencje dla uczestników programu.

 

Fundusz Kropli Beskidu angażuje do projektów także licznych partnerów: urzędy miast, gminy, nadleśnictwa, rady sołeckie, policję, szkoły oraz firmy prywatne.

 

 Na rzecz Funduszu Kropli Beskidu, Fundacja Fundusz Partnerstwa pozyskał także pieniądze z programów Unii Europejskiej (150 tysięcy złotych).

 

Głównym celem Funduszu Kropli Beskidu jest wspieranie projektów, które przyczyniają się do ochrony zasobów wodnych Beskidu Sądeckiego.

 

Beskid Sądecki to pasmo górskie w Beskidach Zachodnich, położone w obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego pomiędzy dolinami Kamienicy, Mochnaczki i Przełęczą Tylicką.

 

To malowniczy teren słynący z atrakcji turystycznych, wspaniałej przyrody i bogatego dziedzictwa kulturowego. Beskid Sądecki to także znany w całej Polsce region uzdrowiskowy słynący ze swoich złóż wód mineralnych.

Największymi ośrodkami turystycznymi są powstałe w pobliżu źródeł i ujęć wód mineralnych miasta i wsie uzdrowiskowe: Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Rytro, Żegiestów-Zdrój a także położona na granicy Pasma Radziejowej i Małych Pienin - Szczawnica.

 

Oprócz edukacji ekologicznej i promowania idei ochrony wody Fundusz stawia sobie za cel włączanie do tych inicjatyw społeczności lokalnych tak, by w ten sposób promować postawy obywatelskie.

 

Fundusz Kropli Beskidu chce zachęcić społeczności lokalne do podejmowania i wdrażania inicjatyw, które promują ważne rozwiązania ekologiczne, przyczyniają się do ochrony dziedzictwa przyrodniczo – kulturowego, poprawiają wizerunek miejscowości oraz prowadzą do zmian w sposobach gospodarowania zasobami środowiska.
 

 
KontaktMapa Strony